O FESTIVALE

Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica

Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica je populárne podujatie kreatívneho priemyslu – nový tradičný európsky festival umenia pod holým nebom s šesť ročnou tradíciou. Poskytuje vo svojich sekciách jedinú profesionálnu platformu pre realizáciu tvorcov, interpretov aj konzumentov súčasných umeleckých diel v rámci stredoslovenského regiónu.

NÁVŠTEVNOSŤ

Viac ako 80 tisíc návštevníkov zo 7 krajín Európy – Ukrajina, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Rusko a Slovensko.

UMENIE

130 maliarov, 60 sochárov
Vytvorili spolu: 45 sôch, 9 diel úžitkového umeleckého dizajnu, 220 maliarskych diel – obrazov, 150 vstúpení a koncertov. 22 unikátnych výstav umelcov spätých s Banskou Bystricou najmä zo súkromných zbierok viac ako 40 výstav účastníkov s viac ako 360 dielami.

OSOBNOSTI FESTIVALU

Juraj Jakubisko, Deana Jakubisková, Sisa Sklovská, Zuzana Smatanová, Jozef Cesnak, Ľubica, Lintnerová, Pavel Siman, Miro Trimay, Igor Šimeg, Mirka Partlová, Janko Slezák, Peter Gogola, Gizela Oňová, Jana Kocianová, Ján Dobrík, Suvereno, Milo Kráľ, Barbora Švidraňová, Dara Rolins, IMT SMILE, Beáta Dubasová , Jozef Holly, Richard Muller, Desmod, Fragile, Petra Sabová, Tomáš Marianek a ďalší.

BLOG

Nahliadnite s nami do zákulisia festivalu.

Predstavujeme umelcov, odkrývame niekoľko staronových mien

   Výtvarné sympózium FUBABY Pokračujeme v predstavovaní umelcov – maliarov, ktorí prídu predviesť svoje umenie na tento ročník FUBABY 2019. Tešiť sa s spolu s nami môžete aj na týchto majstrov vo svojom odbore: Eva Lauková Výtvarníčka Eva Lauková je uchvátená a fascinovaná prírodou. Na svojich obrazoch zachytáva jej dokonalé tvary a farebné odtiene. Vyjadruje sa

Zadaj e-mail a získaj bonus na Festival