O FESTIVALE

Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica

Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica je populárne podujatie kreatívneho priemyslu – nový tradičný európsky festival umenia pod holým nebom s šesť ročnou tradíciou. Poskytuje vo svojich sekciách jedinú profesionálnu platformu pre realizáciu tvorcov, interpretov aj konzumentov súčasných umeleckých diel v rámci stredoslovenského regiónu.

Z HISTÓRIE

Resumé prvých siedmych ročníkov

NÁVŠTEVNOSŤ

Viac ako 80 tisíc návštevníkov zo 7 krajín Európy – Ukrajina, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Rusko a Slovensko.

UMENIE

130 maliarov, 60 sochárov Vytvorili spolu: 45 sôch, 9 diel úžitkového umeleckého dizajnu, 220 maliarskych diel – obrazov, 150 vstúpení a koncertov. 22 unikátnych výstav umelcov spätých s Banskou Bystricou najmä zo súkromných zbierok viac ako 40 výstav účastníkov s viac ako 360 dielami.

OSOBNOSTI FESTIVALU

Juraj Jakubisko, Deana Jakubisková, Sisa Sklovská, Zuzana Smatanová, Jozef Cesnak, Ľubica, Lintnerová, Pavel Siman, Miro Trimay, Igor Šimeg, Mirka Partlová, Janko Slezák, Peter Gogola, Gizela Oňová, Jana Kocianová, Ján Dobrík, Suvereno, Milo Kráľ, Barbora Švidraňová, Dara Rolins, IMT SMILE, Beáta Dubasová , Jozef Holly, Richard Muller, Desmod, Fragile, Petra Sabová, Tomáš Marianek a ďalší.

BLOG

Nahliadnite s nami do zákulisia festivalu.

FUBABY UŽ 7KRÁT V RADE

Festival umenia a dizajnu Banská Bystrica FUBABY2018 má už takmer plný lineup a keďže jún sa blíži míľovými krokmi, je čas, aby ste ho začali spoznávať aj vy. FUBABY je festival, ktorý sa už siedmy rok odohráva v Banskej Bystrici a pod svoje krídla združuje mnohé umelecké žánre a smery.

Zrnko talentu

ZRNKO TALENTU je charitatívna zbierka pre mladé talenty regiónu. Minulý rok sa podarilo jeho prostredníctvom podporiť dva výnimočné talenty a to študenta architektúry, Júliusa Rostaša, ktorému bol za vyzbieranú čiastku kúpený notebook a hudobný talent, Daniela Radiča, ktorý dostal finančný príspevok na hudobný nástroj violončelo, dokopy predstavovala vyzbieraná čiastka 1000 eur.

Tvorivé dielne

Od druhého ročníka FUBABY, ktorý sa konal v roku 2012 sa môžete na festivale umenia stretávať aj so sekciou tvorivé dielne, od počiatku jej vzniku sa tešia veľkej obľube u nie len najmenších ale aj tých väčších návštevníkov festivalu.