Fubaby už 8krát v rade a až 8krát väčšie ako kedykoľvek predtým.


Organizátori Festivalu umenia a dizajnu Banská Bystrica FUBABY sa minulý rok rozhodli, že celú udalosť posunú na novú úroveň.


Fubaby je tradičný týždenný festival s ročnou pravidelnosťou, ktorý sa organizuje priamo v meste Banská Bystrica. Zastrešuje mnoho druhov umenia od hudby cez sochy a maľby až k divadlu. Už tradične sa odohráva na viacerých významných banskobystrických miestach. Okrem Amfiteátra, Námestia SNP a v roku 2017 vytvorenej Fubabývačke (nádvorie historickej Radnice)  ste si mohli pozrieť vystúpenia v nákupnom centre Europa SC a dokonca aj rapový večer na Námestí SNP. To sú samozrejme zatiaľ len hudobné predstavenia, ďalšie formy umenia (a nie je ich vôbec málo) ste stretávali roztrúsené kade-tade po meste.


Tak ako bol v roku 2017 jeden hlavný vrchol podujatia, v minulom roku ich bolo pripravených na festivale minimálne päť. Tešili ste sa zo slovenskej a českej hudby Richarda Müllera, talentovaných Fragile, víťazov českej Skuteční hudební ligy, funky SEMATAM, víťazov Zem spieva FS UPRÍN aj popovej stálice, kapely DESMOD.


Toto boli len čerešničky, prichystali sme pre vás ale ešte celý zvyšok niekoľkoposchodovej torty.Týždňový program bol vyplnený množstvom predskokanských kapiel, napríklad čoraz populárnejší Jozef Hollý, Ewelin, Mukatado, MED, Robo Patejdl band, Duchoňovci, a to sme sa iba rozbehli. Milovníci folklóru si zase užili trojdňovú prehliadku súborov  autentického folklóru Folklórny korienok a najmä festivalovú sobotu, ktorá sa niesla v znamení temperamentných ľudových súborov, tancov a spevu.


Zážitok umocňovalo aj veľa sprievodných podujatí, výstavy svetoznámych maliarov a sochárov, pouličné predstavenia, workshopy, autogramiády. Detských návštevníkov opätovne oslovila sekcia Minitalentu, kde vystúpila Sonyta music, Tanečná škola Jannette Fáberovej, Fíha Tralala baby band, a tiež aktívna spolupráca s výtvarníkmi.


Toto je malá ukážka z toho, čo sme vám ponúkli minulý rok. Čo vás čaká v tomto ročníku postupne odtajníme tu v blogu aj na našich sociálnych sieťach.